Gazdasági mediátor képzés
A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara megfelelő létszám esetén Gazdasági Mediátor képzést indít az alábbiakban leírtak szerint:
Nagy múltú és gyakorlatorientált képzésünk hatósági képzésnek minősül és szerepel az Igazságügyi Minisztérium jegyzékében hivatalosan elismertként. Maradéktalanul teljesíti a közvetítői szakmai képzésről és továbbképzésről szóló 63/2009. (XII. 17.) IRM rendelet előírásait. Oktatóink hazai, illetve nemzetközileg is elismert szakemberek.
A sikeresen vizsgázó hallgatók a teljes képzés elvégzéséről tanúsítványt kapnak, amely megfelel a hazai és az Európai Uniós jogszabályi követelményeknek, és annak birtokában önálló Mediátor Praxist alapíthatnak és működtethetnek. A csoportok folyamatosan indulnak Budapesten.
A képzés folyamatosan indul, a képzési napok péntekenként lesznek. A képzés személyes jelenléthez kötött, a megengedett hiányzás mértéke maximum a teljes óraszám 15%-a.
A képzés egy szakdolgozattal és egy szóbeli vizsgával zárul.
Helyszín: BKIK Székház, 1016 Budapest, Krisztina krt. 99.
A képzés időtartama: 90 óra (12 alkalom + vizsga)
A képzés díja: 160.000 Ft + 20.000 Ft vizsgadíj
A képzésben való részvétel előfeltétele: felsőfokú végzettség
A BKIK rendezett tagság jogviszonnyal rendelkező önkéntes tagvállalkozásaitól jelentkező hallgatók igény esetén a képzés díjából 10 %-os engedményt kapnak.
A képzés elméleti és gyakorlati részből áll, főbb módszerek: elméleti oktatás, csoportmunka, moderációs gyakorlati feladatok megoldása, szerepjátékok.
Konfliktuskezelés – gazdasági mediációval
A több évtizedes külföldi, de a közelmúlt hazai gyakorlata is azt igazolja, hogy az elmúlt időszakban a vállalkozások egymás közötti gazdasági konfliktusaik megoldásához egyre bátrabban vesznek igénybe független harmadik személyt, azaz gazdasági mediátort. A vállalkozások közötti gazdasági, vagy más néven üzleti mediáció alkalmazási területe kifejezetten a vállalkozási szféra. A bíróságon kívüli megegyezés jogintézménye – a sajátos üzleti szempontokat figyelembe véve – lényeges előnyökkel bír a peres eljárással szemben.
A gazdasági mediátor, aki a jogvitában álló felek részére semleges harmadikként szakmai felkészültsége és gyakorlata által biztosítja a megegyezés lehetőségét nemcsak költségtakarékossá teszi a vitarendezést, hanem igyekszik a felek között korábban meglevő jó üzleti kapcsolatot is helyreállítani. A konfliktus gyakran a végtelen bírósági tárgyalások sorozatába torkollik, és a később bírói ítélettel egyik fél sem lesz igazán elégedett.
A mediáció jogszabályi kereteit hazánkban az Országgyűlés 2002. évi LV. törvénye szabályozza, mely nem csupán a mediátor státuszát és az eljárás rendjét szabályozza, hanem megnyitja az utat a mindennapi életben keletkező konfliktusok polgári mediációs eljárásban való megoldása felé is.
I. Modul A mediáció alapjai | II. Modul Munkatechnikai ismeretek | III. Modul A mediációs praxis |
Pszichológiai alapok Jogi alapok Kommunikációs elmélet alapok Konfliktuselmélet Tárgyalástechnika A mediáció története Döntéselmélet Társadalomelméleti alapok Mediációs ülések előkészítése A mediáció fázisai | Kérdezéstechnikák Kommunikációs technikák Moderációs technikák Vizualizációs technikák Konfliktuselemzési technikák Döntési technikák Tárgyalási technikák Deeszkalációs technikák Szerződés / Memorandum / Jegyzőkönyv készítési metódus Kreativitási technika Co-Mediáció, Team-Mediáció, egyéni meghallgatás (Caucus) | Erősségek kidolgozásának módszere Introspekciós képesség Marketing Akvizíció Hálózat kiépítésének módszere Mediátor-Praxis működtetése (felépítés, eredményorientáltság, szervezet) |
Jelentkezni lehet személyesen vagy e-mail-ben a kitöltött jelentkezési lappal és a felsőfokú végzettséget igazoló bizonyítvány bemutatásával.
Kapcsolat:
Ügyintéző: Bagoly-Kun Bernadett
Telefon: +36 1 4882156
E-mail: felnottkepzes@bkik.hu
Félfogadási idő: H-Cs 9-15 óráig
P 9-12 óráig